Energetické místo

Muzeum poslední žítkovské bohyně Ověřeno

4.00 / 5
Porovnat Přidat do oblíbených Print

Muzeum poslední žítkovské bohyně

Vysoko v kopcích Bílých Karpat žily odedávna ženy obdařené výjimečnými schopnostmi. Uměly léčit a pomáhat s kdejakým trápením, uměly poradit v nesnázích a také prý viděly do budoucnosti. Říkalo se jim bohyně a své umění si předávaly z generace na generaci.

V osadě Čierné je dodnes chalupa, kde žila poslední žítkovská bohyně Irma Gabrhelová (1905-2001), známá pod přezdívkou „Chupatá“, kterou používala stejně jako její matka, které se jinak říkalo bohyně Struharka. V této chalupě prožila Irma Gabrhelová skoro půl století svého života, z toho dvaadvace let sama, jako vdova. Pocházela ze třinácti děti. Vdávala se, když jí bylo pětadvacet. Se svým mužem měla sedm dětí. Irma Gabrhelová ovdověla, když jí bylo osmašedesát roků a od té doby žila v chalupě sama. Bohyně Irma odešla na přelomu tisíciletí, 7. ledna 2001 ve věku devadesáti sedmi let. S ní zmizel nejen z kopanic, ale i ze středoevropského prostoru, jedinečný fenomén.

Cesta k chalupě

Chalupa je citlivě zrekonstruovaná jejími vlastníky a po dohodě je přístupná jako muzeum.
Návštěvu je potřeba dohodnout předem! 

Příjezd do obce Žítková k obecnímu úřadu, dále pokračovat k Hotelu Kopanice, který minete po levé ruce a budete pokračovat po asfaltové cestě cca 2 km až přijedete k roubené zvoničce na parkoviště.

Informace o možnosti prohlídky muzea

Nejsilnější pole energie je koncentrováno na dvorku a v samotné chalupě. Pro silné z mé zkušenosti stačí propojení stačí v místě strávit 15-20 minut v meditaci, anebo v prostém bytí.

 • návštěvní sezóna začíná 1. dubna a končí 31.října. Mimo toto období se lze telefonicky domluvit na individuální prohlídce za předpokladu alespoň čtyř osob
 • prohlídka s výkladem trvá cca 60-90 minut
 • otevírací doba je každou sobotu, neděli a ve svátky vždy ve 13.00 hod., 14.30 hod., 16.00 hodin. Na tyto prohlídkové hodiny není potřeba se telefonicky objednávat.
 • v případě zájmu o prohlídku pro větší uzavřenou skupinu v počtu alespoň 10ti
  a více lidí je možné se s námi telefonicky domluvit na individuální prohlídce
 • taktéž je možné se domluvit na individuální prohlídce mimo uvedené sobotní
  a nedělní otevírací době, ale za předpokladu minimální 4 členné skupiny a více
 • dotazy, doplňující informace nebo objednávky můžete uskutečnit buď přes náš e-mail: petr.mizera@volny.cz nebo nám zavolat na naše telefonní číslo +420 608 467 901

 

Obec Žítková

Žítková je typická kopaničářská obec s roztroušenou zástavbou ležící při hranicích se Slovenskem severně od Starého Hrozenkova na území chráněné krajinné oblasti Bílé Karpaty a spadá do národopisného regionu Moravské Kopanice. Vznikla po roce 1750 a byla známá svými „bohyněmi“, které zde věštívaly. Základem pro název obce bylo slovo „Žítek“ neboli život, který na kopanicích byl velmi chudý, velmi tvrdý a velmi drsný.

 • Person Petr Mizera
 • Address Starý Hrozenkov 150, 687 74 Starý Hrozenkov
 • Klára

  Reply
  Rating: 4 / 5
  Klady

  Majitelé, kteří spravují muzeum pronajímají i chatku kousek od chalupy poslední bohyně, kde se dá pobývat jak dlouho budete chtít. Celý kopec je opravdu silné místo. Majitelé jsou úžasní, opravdu stojí za to si je poslechnout a nechat si povyprávět jejich cestu na toto místo, o muzeu, o bohyních a o Židkové.

  Zápory

  V této oblasti se neděla jenom bílá magie, ale spousta černé magie a spousta těžkostí, vraždy, utlačování... Pro citlivější povahy to nemusí být vhodné místo na delší pobyt. Případně můžete stímto počítat a pomoci s vyčištěním.

Přidat novou recenzi

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přidejte Vaše místoVložte do katalogu nový popis místa...
Zvolte rozložení stránky
Pozice hlavičky
Styl podmenu