Energetické místo

Říp a Rotunda sv. Jiří Nárok

0 / 5

Hora Říp

Pověst o praotci Čechovi vám ihned vytáhne z paměti typickou horu ve severních Čechách, pojmenovanou Říp. Přirovnání se za staletí vytvořila spousty, vám může být známé heslo „Co Mohamedu Mekka, to Čechu Říp“. Říp vyzdvihují nejen Staré pověsti české, ale i kronika Kosmova, Dalimilova a Václava Hájka z Libočan. Výstup bájného praotce Čecha je díky vyprávěním a literárním pramenům dostatečně známý.

Povídá se, že správný Čech a Češka by měli aspoň jednou za život svůj výstup na horu absolvovat a pokochat se okolní krásou. Většina si už svou cestu na vrchol nad Polabskou nížinou odbyla během školního výletu, ale možná až časem vám přijde cesta za symbolem Čech zajímavější a prostě si dáte trasu ještě jednou a víc si užijete impozantních výhledů z vrcholu.

Síla ukrytá v Řípu

Jestliže patříte k lidem, věřícím na léčící a uklidňující místa, nevynechejte ani horu Říp. Hora má prý schopnost vyzařovat silné zóny pozitivity, takže vás může příjemně ovlivnit. Energii nejlépe přijmete díky zamyšlení, modlitbě nebo meditaci. Všeobecně má příznivé účinky a je doslova magnetem pro vzdělané a duchovně orientované osoby. Na hoře probudíte emoce a city, zdejší silná zóna energie zapůsobí na léčbu srdce a krevního tlaku. Zbaví vás psychických problémů, ovlivní fyzické výkony a otevře srdeční čakru.

 

Rotunda sv. Jiř a sv. Vojtěcha

Otevírací doba – Rotunda sv. Jiř a sv. Vojtěcha:

Duben, říjen: sobota, neděle, svátky od 10 do 16 hodin
Květen, září: úterý – neděle od 10 do 17 hodin
Červen, červenec, srpen: úterý – neděle od 10 do 18 hodin

Prohlídka trvá přibližně 30 minut. Poslední prohlídka dne začíná třicet minut před koncem provozní doby. Každou první neděli v měsíci se koná mše od 15 hodin a poslední prohlídka je tedy možná od 13,30 hodin. Hlavní pouť se koná v neděli po 24.4. (sv. Jiří), ostatní poutě každou první neděli v měsíci.

Vstupné

Základní vstupné dospělí: 50 Kč
Invalidé, učitelé, studenti, děti od šesti let: 35 Kč
Děti do šesti let v hromadné výpravě: 10 Kč
Rodinné vstupné: 135 Kč


Informace převzaty z www stránek: horarip.eu

 

Video: Bájemi opředený magický Říp.

Hora Říp, Magická místa ČR from Cesty k sobě on Vimeo.

 

  • Address Informační centrum: v Roudnici nad Labem, Karlovo náměstí 21.

Přidat novou recenzi

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přidejte Vaše místoVložte do katalogu nový popis místa...
Zvolte rozložení stránky
Pozice hlavičky
Styl podmenu